KONKURSY OFERT I GRANTY

ROK 2014

Zadanie publiczne:  Zorganizowanie integracyjnych kolonii letnich dla dzieci Polonii litewskiej.

Zleceniodawcy:        Zarząd Powiatu Warszawskiego Zachodniego,

Gminy wchodzące w skład PWZ.

ROK 2015

Zadanie publiczne:  Organizacja XX Biegów Przełajowych im. płk. Jerzego Strzałkowskiego.

Zleceniodawcy:        Zarząd Powiatu Warszawskiego Zachodniego,

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S. A. w Broniszach.

Zadanie publiczne:  Bliskie spotkania uczniów SOSW w Lesznie – „FeTA”2015

Zleceniodawca:        Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

Zleceniodawcy:        Zarząd Powiatu Warszawskiego Zachodniego,

Gminy wchodzące w skład PWZ.

ROK 2016

Zadanie publiczne:  Festiwal Twórczości Artystycznej „FeTA”2016.

Zleceniodawca:        Zarząd Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

ROK 2017

Zadanie publiczne:  XXII Bieg Przełajowy im. płk. Jerzego Strzałkowskiego w Lesznie.

Zleceniodawca:       Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S. A. w Broniszach.

ROK 2018

Zadanie publiczne:  XXIII Bieg Przełajowy im. płk. Jerzego Strzałkowskiego w Lesznie.

Zleceniodawca:        Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S. A. w Broniszach.

Zadanie publiczne:  „Pociąg do kultury czyli obiady czwartkowe z filmem”

Zleceniodawca:          Zarząd Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Zadanie publiczne: Kolonie letnie z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży pod nazwą  „Wyprawa po bursztyny”.

Zleceniodawca:         Prezydent  Miasta Legionowo

Opis zadania:

Wypoczynek letni w Stegnie Gdańskiej pod nazwą „Wyprawa po bursztyny”. Termin realizacji 27.06.2018r.-08.07.2018r.. Na kolonii był realizowany program profilaktyczny pt. ”Żyj dobrze i zdrowo”. Ponadto organizatorzy proponowali aktywny wypoczynek, tj. turystyka rowerowa, piesza, zajęcia sportowe, gry i zabawy zespołowe, wycieczki autokarowe do Gdańska, Malborka oraz ogniska i dyskoteki. Proponowane działania wzajemnie się uzupełniały. Zrealizowano następujące cele: zdrowy i bezpieczny wypoczynek, nabycie umiejętności psychospołecznych, rozwój zainteresowań, kształtowanie adekwatnego poziomu samooceny, integrowanie środowisk wychowawczych, poznanie problemów związanych z używaniem środków psychoaktywnych przez młodzież i osoby dorosłe. Adresatami zadania były dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat pochodzące, między innymi, z rodzin dysfunkcyjnych. Na kolonii przebywało 45 uczestników, 20-u z nich, w tym 3 osoby z Gminy Miejskiej Legionowo uczestniczyło w programie profilaktycznym.

ROK 2019

Zadanie publiczne:  Zimowisko w Białym Dunajcu.

Zleceniodawca:        Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Opis zadania:

Wyjazd zimowy do Białego Dunajca z elementami profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy zrealizowaliśmy, w terminie 02-09.02.2019r.. Działania o charakterze profilaktycznym uzupełniały pracę wychowawczą. Uczyły asertywności, umiejętności przeciwstawiania się nałogom, odpowiedzialności za własne decyzję, wzmacniały poczucie własnej wartości. W zadaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z deficytami rozwojowymi w związku z powyższym zajęcia, w sposób szczególny uwzględniały poziom i możliwości intelektualne uczestników. Największym zainteresowaniem cieszyły się tematy, których realizacja wiązała się z aktywnością ruchową. Działaniami profilaktycznymi objętych było 15 uczestników, w tym 3 chłopców w wieku 9-19 lat mieszkających na terenie Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Poza programem profilaktycznym uczestnicy zimowiska wzięli udział w następujących zajęciach: nauka jazdy na nartach, wycieczka do Zakopanego, wyjazd do Krakowa, przejście Doliną Kościeliską (Tatrzański Park Narodowy) do schroniska na Ornaku, 2 wejścia na baseny termalne w Szaflarach.

• Stowarzyszenie "Radość Dzieciom Niepełnosprawnym" w Lesznie
    ul. Sochaczewska 4